Otomotiv

Editör: | Tarih: | Yorum Yok | Hit: 2.589 | Lisan: Translate to English Übersetzen auf Deutsch Traduire en français traducir al español

ABS, ASR, ESP ve BAS nedir?

Yazı Boyutu:
ABS, ASR, ESP ve BAS nedir?

ABS (Anti Blokaj Sistemi): Frenleme esnasında tekerleklerin bloke olmasını engeller. Böylelikle aracınızın direksiyon hakimiyeti korunmuş olur.
ASR (Anti Patinaj Sistemi): ESP’nin bir parçasıdır. ASR, şartlara bağlı olarak tekerleklerin tahrikini düzenler ve böylelikle traksiyonu düzeltir.
ESP (Elektronik Stabilite Programı): Virajlardaki ve kritik pozisyonlardaki örneğin savrulma tehlikesinde sürüş stabilizasyonunu ve traksiyon kapasitesini iyileştirir.
BAS (Fren Asistanı): Tehlikeli durumlarda, sürücünün hızla fren pedalına basarak harekete geçirdiği, fren yolunu kısaltan bir sistem. Bu sırada frenleme gücü arttırılır.
 

ABS, ASR, ESP ve BAS nedir? konusu 10 kişinin oylarıyla 20,00% oranında beğenildi. Siz de Oylayın...
1 Puan 2 Puan 3 Puan 4 Puan 5 Puan 6 Puan 7 Puan 8 Puan 9 Puan 10 Puan

ABS, ASR, ESP ve BAS nedir? hakkında video izleyin.

Otomotiv Konusunda Diğer Başlıklar

Acil Hastalık İkaz Sistemi nasıl çalışır?
Neden kış lastiği?
Enerji talebi
Emisyon düzenlemeleri
Seramik malzemelerde poroziteler
Aracın künyesi nedir?
Antifriz nedir?
Basık serili lastik nedir?
Ön ve arka lastiklere etki eden yük
Akünün doldurulması (şarjı)

İstediğinizi bulamadınız mı? Sitede Aramayı deneyin...
Google Yükleniyor...

Etiket Bulutu
türklerin islamiyete girmesini kolaylaştıran nedenler nedir, şirket sahibinin görevleri nedir, dalga frekans periyot tanim nedir, gombina ne demek nedir, batınılik slayt sunumu nedir, basit karbonhidratlar nedir nedir, birey ve toplum ne çağrıştırır nedir, frekans ve periyodun tanimi nedir, formel bilim neden idealdir nedir, anne sütün artırdığı belirtilen kuranı kerimde de adı geçen yiyecekler nelerdir nedir, sunumda dikkat edilmesi gerekenler nedir, kiramen katibin meleginin gorevi nedir, tavaifi mülük nedir nedir, motorlu bisiklet ile motorsiklet aynı nedir, kondezonyon nedir,

Bu Konuda Fikriniz mi Var? kalem

*Yorum Ekleme Kuralları

UBilişim Web Tasarım & Web Yazılım & Web Hosting Hizmetleri