Otomotiv

Editör: | Tarih: | Yorum Yok | Hit: 2.391 | Lisan: Translate to English Übersetzen auf Deutsch Traduire en français traducir al español

ABS, ASR, ESP ve BAS nedir?

Yazı Boyutu:
ABS, ASR, ESP ve BAS nedir?

ABS (Anti Blokaj Sistemi): Frenleme esnasında tekerleklerin bloke olmasını engeller. Böylelikle aracınızın direksiyon hakimiyeti korunmuş olur.
ASR (Anti Patinaj Sistemi): ESP’nin bir parçasıdır. ASR, şartlara bağlı olarak tekerleklerin tahrikini düzenler ve böylelikle traksiyonu düzeltir.
ESP (Elektronik Stabilite Programı): Virajlardaki ve kritik pozisyonlardaki örneğin savrulma tehlikesinde sürüş stabilizasyonunu ve traksiyon kapasitesini iyileştirir.
BAS (Fren Asistanı): Tehlikeli durumlarda, sürücünün hızla fren pedalına basarak harekete geçirdiği, fren yolunu kısaltan bir sistem. Bu sırada frenleme gücü arttırılır.
 

ABS, ASR, ESP ve BAS nedir? konusu 10 kişinin oylarıyla 20,00% oranında beğenildi. Siz de Oylayın...
1 Puan 2 Puan 3 Puan 4 Puan 5 Puan 6 Puan 7 Puan 8 Puan 9 Puan 10 Puan

ABS, ASR, ESP ve BAS nedir? hakkında video izleyin.

Otomotiv Konusunda Diğer Başlıklar

Sistem devresi
Motor kontrol sistemindeki oksijen sensörü hangi özelliklere sahiptir?
Kokusuz otomobil üretmek mümkün müdür?
Neden kış lastiği?
Marka nedir?
Yardımcı ısıtıcılar hangi yönetmeliğe göre onay almalı?
Emisyon düzenlemeleri
AK1 ve AK2 testi
Shift-by-wire nedir?
Optik emisyon sensörü

İstediğinizi bulamadınız mı? Sitede Aramayı deneyin...
Google Yükleniyor...

Etiket Bulutu
kardiyovasküler sisteme ilişkin terimler nedir, başbakanın nasıl seçilir nedir, paralel park etme otopark ölçüleri·· nedir, kuranıkerim kaç yılında indirildi nedir, fotokimyasal duman nedir, 19 mayıs kısca önemi nedir, ideal düzenin olabileceğini reddeden görüşler nedir, yakıt kesme) sistemi nedir, katip üyelerin görevleri nedir, ulaşımla ilgili logolar ve görevleri nedir, s udalgalarında kırılma nedir, orduda ilk onlu sistem kuran nedir, 9.fizik p eriyot nedir, tempra klima dijital e 3 hatası nedir, burulma çubuklu yaylar malzemeleri nedir,

Bu Konuda Fikriniz mi Var? kalem

*Yorum Ekleme Kuralları

UfukArt Web Hosting & Yazılım