Otomotiv

Editör: | Tarih: | Yorum Yok | Hit: 926 | Lisan: Translate to English Übersetzen auf Deutsch Traduire en français traducir al español

Tork konvertör ne zaman bir hidrolik kavrama gibi çalışır?

Yazı Boyutu:
Tork konvertör ne zaman bir hidrolik kavrama gibi çalışır?

Araç harekete geçerken fren bırakıldığı zaman türbin şanzıman giriş miliyle beraber dönebilir. Böylece araca gaz verilmesi türbinin motor tarafından üretilen torkdan daha büyük bir torkla dönmesine neden olur.
Aracın hızının artmasıyla türbinin dönme hızı çabucak pompa hızına yaklaşır. Torklar oranı böylece 1/1’e yaklaşır. Türbin hızının pompa hızına oranı belli bir değere (kavrama noktası) ulaştığı zaman, stator dönmeye başlar ve tork artırımı azalır. Bir başka değişle tork konvertör bir hidrolik kavrama gibi çalışmaya başlar. Böylece araç hızı daima motor hızıyla doğru orantılı olarak artar.
Araç orta ve yüksek hızlar arasında seyrederken; tork konvertör yalnızca bir hidrolik kavrama gibi çalışır. Türbin daima pompa hızına yakın bir hızda döner. 
Kaynak: Otomatik şanzıman Opel eğitim notlarından istifade edilerek derlenmiştir (Derleme Tarihi: 08/06/2011).

Tork konvertör ne zaman bir hidrolik kavrama gibi çalışır? konusunu beğendiniz mi? Oylayın...
1 Puan 2 Puan 3 Puan 4 Puan 5 Puan 6 Puan 7 Puan 8 Puan 9 Puan 10 Puan

Otomotiv Konusunda Diğer Başlıklar

Shift-by-wire nedir?
Motoru durdurma stratejisi
Acil Hastalık İkaz Sistemi nasıl çalışır?
Akü nedir?
Piston
Çift kademeli fren ana merkez
Ön ve arka lastiklere etki eden yük
Marka nedir?
Akünün ömrü ve birim maliyeti nedir?
Malzemenin incelenmesi

İstediğinizi bulamadınız mı? Sitede Aramayı deneyin...
Google Yükleniyor...

Etiket Bulutu
yakın çevrenin nedir nedir, emevilerin kýsa zamanda yýkýlmasýnýn sebepleri nedir, istatistikte ana kütle nedir, fazik kas nedir, kışta elektrik direğı neden gergin olur nedir, c4 vertebra nedir nedir, kırgınlık ne demektir nedir, kuring nedir nedir, kaç yıl , kaç ay , kaç gün içinde indirilmiştir nedir, kutup nedit nedir, kurumsal iktisat sonuç nedir, ünlem işareti ne için kullanılır nedir, bir işletmenin girişim olarak kabul edilmesi hangi özellikleri taşıması gerekir nedir, 18000 btu klima ne kadar elektrik harcar nedir, sayfa sekreterliği nedir nedir,

Bu Konuda Fikriniz mi Var? kalem

*Yorum Ekleme Kuralları

UfukArt Web Hosting & Yazılım