İşletme

Editör: | Tarih: | Yorum Yok | Hit: 2.908 | Lisan: Translate to English Übersetzen auf Deutsch Traduire en français traducir al español

Ahlak ve Değer nedir?

Yazı Boyutu:
Ahlak ve Değer nedir?

Ahlak: Dini, felsefi, kültürel ve toplumsal etkileşimler sonucu, bireylerin zihinlerine yer etmiş, iyiyi, kötüyü, doğruyu yanlışı birbirinden ayırt etmeye yarayan değerler ve ilkelerdir.
Değerler: Bireyin yaşamı boyunca çevresiyle etkileşimi sonucunda edindiği, eylemlerinde ve insanlarla ilişkilerinde öncelik verdiği, önemli olduğuna inandığı, değer atfettiği ilkelerdir.Birey için önemli olan her türlü düşünce yapısı, obje veya etkinliktir. Bir varlığın ve bir olayın insan için önemini belirleyen bir inançtır. Değerler insan davranışının anlaşılmasında çok önemli yer tutar ve bireyin kişisel davranışlarını yönlendirir.
Kaynak: Hacer ÖZDOĞAN (Personel Gn. Md. Daire Başkanı), 09-20 Şubat 2009 Tarihleri Arasında Hizmetiçi Eğitim Dairesi Başkanlığınca Planlanan Merkezi ve Mahalli Görevde Yükselme Eğitimi “Mesleki Etik” Ders Notları, Ankara, 2009.

Ahlak ve Değer nedir? konusu 5 kişinin oylarıyla 40,00% oranında beğenildi. Siz de Oylayın...
1 Puan 2 Puan 3 Puan 4 Puan 5 Puan 6 Puan 7 Puan 8 Puan 9 Puan 10 Puan

İşletme Konusunda Diğer Başlıklar

Kamu yönetiminde etik
Zaman faktörüne göre işletmeler
Kültür nedir?
Bölgelere göre işletmeler
Büro organizasyonunda hangi konulara dikkat edilmelidir?
Kamu görevlileri etik davranış ilkeleri, başvuru usul ve esasları hakkında yönetmeliğin kapsamı
Yöneticinin ne tür görevleri vardır?
Büro veya işyerinde yapılacak organizasyonun esasları nelerdir?
Çalışanlara yönelik iş güvenliğinde hangi unsur vardır?
Mesleki etiğin alfabesi

İstediğinizi bulamadınız mı? Sitede Aramayı deneyin...
Google Yükleniyor...

Etiket Bulutu
araç hız sensörü nedir, suyun gizli ısısı nedir, hiperglisemi acil tedavi nedir, klima soguk uflemiyor nedir, dikitler nasıl oluşmuştur nedir, kuranın kaç yıl sürmüştür indirilmesi nedir, tarihte anal nedir nedir, perde hava yastıkları nedir, allahn 10 özelligi nedir, elma şeker miktarı nedir, özne yüklem  uyumsuzluğu ne demek nedir, şeftalideki şeker oranı nedir, polarize olmuş ışık nedir, farmakoloji kaça ayrılır nedir, katot ışınları tüpü teknolojide nerede kullanılır nedir,

Bu Konuda Fikriniz mi Var? kalem

*Yorum Ekleme Kuralları

UBilişim Web Tasarım & Web Yazılım & Web Hosting Hizmetleri