İşletme

Editör: | Tarih: | Yorum Yok | Hit: 2.846 | Lisan: Translate to English Übersetzen auf Deutsch Traduire en français traducir al español

Ahlak ve Değer nedir?

Yazı Boyutu:
Ahlak ve Değer nedir?

Ahlak: Dini, felsefi, kültürel ve toplumsal etkileşimler sonucu, bireylerin zihinlerine yer etmiş, iyiyi, kötüyü, doğruyu yanlışı birbirinden ayırt etmeye yarayan değerler ve ilkelerdir.
Değerler: Bireyin yaşamı boyunca çevresiyle etkileşimi sonucunda edindiği, eylemlerinde ve insanlarla ilişkilerinde öncelik verdiği, önemli olduğuna inandığı, değer atfettiği ilkelerdir.Birey için önemli olan her türlü düşünce yapısı, obje veya etkinliktir. Bir varlığın ve bir olayın insan için önemini belirleyen bir inançtır. Değerler insan davranışının anlaşılmasında çok önemli yer tutar ve bireyin kişisel davranışlarını yönlendirir.
Kaynak: Hacer ÖZDOĞAN (Personel Gn. Md. Daire Başkanı), 09-20 Şubat 2009 Tarihleri Arasında Hizmetiçi Eğitim Dairesi Başkanlığınca Planlanan Merkezi ve Mahalli Görevde Yükselme Eğitimi “Mesleki Etik” Ders Notları, Ankara, 2009.

Ahlak ve Değer nedir? konusu 5 kişinin oylarıyla 40,00% oranında beğenildi. Siz de Oylayın...
1 Puan 2 Puan 3 Puan 4 Puan 5 Puan 6 Puan 7 Puan 8 Puan 9 Puan 10 Puan

İşletme Konusunda Diğer Başlıklar

Zaman faktörüne göre işletmeler
Kamu yönetiminde etik
Kamu görevlileri etik davranış ilkeleri, başvuru usul ve esasları hakkında yönetmeliğin kapsamı
Kamu görevlileri etik davranış ilkeleri, başvuru usul ve esasları hakkında yönetmeliğin kapsam dışı kurum/kişileri
Bölgelere göre işletmeler
Yöneticinin ne tür görevleri vardır?
Kültür nedir?
Kamu görevlileri etik davranış ilkeleri, başvuru usulü hakkında yönetmelik ve amacı
Çalışanlara yönelik iş güvenliğinde hangi unsur vardır?
Verimi etkileyen hususlar nelerdir?

İstediğinizi bulamadınız mı? Sitede Aramayı deneyin...
Google Yükleniyor...

Etiket Bulutu
kronik hastalýk ne demek nedir, örnek bir sporcunun özellikleri nedir, articulatio ne demek nedir, taşıtlara binişlerde ve taşıtlardan inişlerde nerden binilip nerden inilir nedir, hastanenin kuruluş amacı nedir nedir, edesteum nedir, fizik mol nedir, kişiye yönelik sağlık hizmetleri nelerdir nedir, kutlu ne demek nedir, klima sigortası kaç amper nedir, ticaret hukukunda tellal nedir nedir, tander düzlükleri nedir, pilkap.satişi.kaç.çeşit.var nedir, istanbul'u ılk kusatan turk toplulugu kımdır nedir, strike price ne demek nedir,

Bu Konuda Fikriniz mi Var? kalem

*Yorum Ekleme Kuralları

UBilişim Web Tasarım & Web Yazılım & Web Hosting Hizmetleri