Girişimcilik

Editör: | Tarih: | Yorum Yok | Hit: 2.420 | Lisan: Translate to English Übersetzen auf Deutsch Traduire en français traducir al español

Sürelerine göre planlar nelerdir?

Yazı Boyutu:
Sürelerine göre planlar nelerdir?

Kısa vadeli planlar: Genellikle bir dönemi kapsayan planlardır. Bu dönem işletmelerde çoğunlukla bir yıldır. Bu planların gerçekleşme oranı oldukça yüksektir.
Orta vadeli planlar: Birkaç yıl ya da dönemi kapsayacak planlardır. Genellikle beş yıla kadar öngörülen bir zamanı kapsar. Kesin rakamlardan çok öngörülen bir limitle hayata geçmesi beklenir.
Uzun vadeli planlar: Bu tür planlar beş yılın üzerindeki yatırımlar için öngörülür. Bu planlar kesinlik taşımamakla birlikte uzun süreli hedeflerin, ana politikaların hayata ne oranda geçeceğini öngörmeye çalışır. Burada işletmenin büyüklüğü, kurulduğu ülkenin siyasi yapısı, işletmenin pazardaki pasta payı vb. özellikler ön plana çıkar.
Kaynak: Milli Eğitim Web Sitesinde Yer Alan Açık Öğretim Lisesi “Girişimcilik 2 (Hazırlayan: Muhammet KIRKAYAK - Yaşar KÜŞÜM)” Ders Notlarından Derlenmiştir (Ziyaret Tarihi: 01/02/2010).

Sürelerine göre planlar nelerdir? konusu 5 kişinin oylarıyla 20,00% oranında beğenildi. Siz de Oylayın...
1 Puan 2 Puan 3 Puan 4 Puan 5 Puan 6 Puan 7 Puan 8 Puan 9 Puan 10 Puan

Girişimcilik Konusunda Diğer Başlıklar

Kötü kaliteye yol açan unsurlar nelerdir?
Konum yerinin seçimi nedir?
Standart nedir?
İşletme etkinliği sonucu sağlanan fonlar nelerdir?
Müteşebbis yetiştirmede eğitim nasıl olmalıdır?
Müteşebbis yetiştirmede sermaye yetersizliği nedir?
Para akış tahmininin işletmeye sağladığı faydalar nelerdir?
İş planında sonuç bölümü nasıl hazırlanır?
İşletme nedir?
İş planı nedir?

İstediğinizi bulamadınız mı? Sitede Aramayı deneyin...
Google Yükleniyor...

Etiket Bulutu
horst nasıl oluşur nedir, ilk yardımda da sedye ile taşınma nedir, eski teknolojiler nelerdir nedir, direncin bağlı olduğu faktörler nedir, kuru madde ile brıx nedir, korumalı istihdam nedir, çizgi altı reklamları dezavantajları nedir, psikolojide karakter  nedir nedir, emniyet kemeri kullanmanın önemi ile ilgili ödev nedir, h.z muhammed (s.a.v) veda hutbesinde geçen insan hakları maddeler halinde nedir, mukavemetnamesi ne demek nedir, plankton ekolojik ilişkiler nedir, dalga boyu nedir fizik nedir, kanı üreten organ nedir, ticaret sicil kaydi nedir nedir,

Bu Konuda Fikriniz mi Var? kalem

*Yorum Ekleme Kuralları

UBilişim Web Tasarım & Web Yazılım & Web Hosting Hizmetleri