Girişimcilik

Editör: | Tarih: | Yorum Yok | Hit: 2.135 | Lisan: Translate to English Übersetzen auf Deutsch Traduire en français traducir al español

Sürelerine göre planlar nelerdir?

Yazı Boyutu:
Sürelerine göre planlar nelerdir?

Kısa vadeli planlar: Genellikle bir dönemi kapsayan planlardır. Bu dönem işletmelerde çoğunlukla bir yıldır. Bu planların gerçekleşme oranı oldukça yüksektir.
Orta vadeli planlar: Birkaç yıl ya da dönemi kapsayacak planlardır. Genellikle beş yıla kadar öngörülen bir zamanı kapsar. Kesin rakamlardan çok öngörülen bir limitle hayata geçmesi beklenir.
Uzun vadeli planlar: Bu tür planlar beş yılın üzerindeki yatırımlar için öngörülür. Bu planlar kesinlik taşımamakla birlikte uzun süreli hedeflerin, ana politikaların hayata ne oranda geçeceğini öngörmeye çalışır. Burada işletmenin büyüklüğü, kurulduğu ülkenin siyasi yapısı, işletmenin pazardaki pasta payı vb. özellikler ön plana çıkar.
Kaynak: Milli Eğitim Web Sitesinde Yer Alan Açık Öğretim Lisesi “Girişimcilik 2 (Hazırlayan: Muhammet KIRKAYAK - Yaşar KÜŞÜM)” Ders Notlarından Derlenmiştir (Ziyaret Tarihi: 01/02/2010).

Sürelerine göre planlar nelerdir? konusu 5 kişinin oylarıyla 20,00% oranında beğenildi. Siz de Oylayın...
1 Puan 2 Puan 3 Puan 4 Puan 5 Puan 6 Puan 7 Puan 8 Puan 9 Puan 10 Puan

Girişimcilik Konusunda Diğer Başlıklar

Kötü kaliteye yol açan unsurlar nelerdir?
Konum yerinin seçimi nedir?
Standart nedir?
Müteşebbis yetiştirmede eğitim nasıl olmalıdır?
Para akış tahmininin işletmeye sağladığı faydalar nelerdir?
Ekonomide kamunun ağırlıklı olmasının müteşebbis yetiştirme üzerine etkisi nedir?
Müteşebbis yetiştirmede sermaye yetersizliği nedir?
Kuruluş yeri etmenleri nelerdir?
Planlamada hangi sorular sorulur?
Bir işletmenin para akışı süreci nasıl olur?

İstediğinizi bulamadınız mı? Sitede Aramayı deneyin...
Google Yükleniyor...

Etiket Bulutu
lösler nelerdir nedir, açık büro tanım nedir, kamu işletmelerinin özellikleri nedir, iyon filtresi nedir nedir, ulaşim nedi·rrrr nedir, fizikte madde miktarı nedir, yerel yönetimde hangi birimler var nedir, karışık devreler nedir nedir, ısınma nedir faydaları nelerdir nedir, bina derinliği nedir nedir, yalıtgan nedir nedir, katma değer kavramı nedir nedir, üreteç kısaca nedir, cast film üretimi nedir, kurani kerim kac senede indi? nedir,

Bu Konuda Fikriniz mi Var? kalem

*Yorum Ekleme Kuralları

UfukArt Web Hosting & Yazılım