Girişimcilik

Editör: | Tarih: | Yorum Yok | Hit: 2.405 | Lisan: Translate to English Übersetzen auf Deutsch Traduire en français traducir al español

Sürelerine göre planlar nelerdir?

Yazı Boyutu:
Sürelerine göre planlar nelerdir?

Kısa vadeli planlar: Genellikle bir dönemi kapsayan planlardır. Bu dönem işletmelerde çoğunlukla bir yıldır. Bu planların gerçekleşme oranı oldukça yüksektir.
Orta vadeli planlar: Birkaç yıl ya da dönemi kapsayacak planlardır. Genellikle beş yıla kadar öngörülen bir zamanı kapsar. Kesin rakamlardan çok öngörülen bir limitle hayata geçmesi beklenir.
Uzun vadeli planlar: Bu tür planlar beş yılın üzerindeki yatırımlar için öngörülür. Bu planlar kesinlik taşımamakla birlikte uzun süreli hedeflerin, ana politikaların hayata ne oranda geçeceğini öngörmeye çalışır. Burada işletmenin büyüklüğü, kurulduğu ülkenin siyasi yapısı, işletmenin pazardaki pasta payı vb. özellikler ön plana çıkar.
Kaynak: Milli Eğitim Web Sitesinde Yer Alan Açık Öğretim Lisesi “Girişimcilik 2 (Hazırlayan: Muhammet KIRKAYAK - Yaşar KÜŞÜM)” Ders Notlarından Derlenmiştir (Ziyaret Tarihi: 01/02/2010).

Sürelerine göre planlar nelerdir? konusu 5 kişinin oylarıyla 20,00% oranında beğenildi. Siz de Oylayın...
1 Puan 2 Puan 3 Puan 4 Puan 5 Puan 6 Puan 7 Puan 8 Puan 9 Puan 10 Puan

Girişimcilik Konusunda Diğer Başlıklar

Kötü kaliteye yol açan unsurlar nelerdir?
Konum yerinin seçimi nedir?
Standart nedir?
İşletme etkinliği sonucu sağlanan fonlar nelerdir?
Müteşebbis yetiştirmede sermaye yetersizliği nedir?
Para akış tahmininin işletmeye sağladığı faydalar nelerdir?
Müteşebbis yetiştirmede eğitim nasıl olmalıdır?
İşletme nedir?
İş planında sonuç bölümü nasıl hazırlanır?
Ekonomide kamunun ağırlıklı olmasının müteşebbis yetiştirme üzerine etkisi nedir?

İstediğinizi bulamadınız mı? Sitede Aramayı deneyin...
Google Yükleniyor...

Etiket Bulutu
kök sebepleri nedir, ilk osmanlı parası hangi padişah döneminde basıldı nedir, fizik deprem dalgaları nedir, terapötik endikasyonlar ne demek nedir, bağımsız mahkemelerin ortak görevleri nelerdir nedir, klima dış ünite buz yapıyor nedir, rekreasyonel balıkçılık nedir nedir, suffa mescid nedir, obje ve süje nedir, trafik kuralları İnİş bİnİş resİmlerİmleri·mleri· nedir, matematikte ilkeler ne demek nedir, istatistiki olarak kitle nedir nedir, volkan tüfü nerede kullanılır nedir, insaat santiyesi nedir nedir, 19 mayıs önemini kısaca araştır nedir,

Bu Konuda Fikriniz mi Var? kalem

*Yorum Ekleme Kuralları

UBilişim Web Tasarım & Web Yazılım & Web Hosting Hizmetleri