Girişimcilik

Editör: | Tarih: | Yorum Yok | Hit: 2.168 | Lisan: Translate to English Übersetzen auf Deutsch Traduire en français traducir al español

Sürelerine göre planlar nelerdir?

Yazı Boyutu:
Sürelerine göre planlar nelerdir?

Kısa vadeli planlar: Genellikle bir dönemi kapsayan planlardır. Bu dönem işletmelerde çoğunlukla bir yıldır. Bu planların gerçekleşme oranı oldukça yüksektir.
Orta vadeli planlar: Birkaç yıl ya da dönemi kapsayacak planlardır. Genellikle beş yıla kadar öngörülen bir zamanı kapsar. Kesin rakamlardan çok öngörülen bir limitle hayata geçmesi beklenir.
Uzun vadeli planlar: Bu tür planlar beş yılın üzerindeki yatırımlar için öngörülür. Bu planlar kesinlik taşımamakla birlikte uzun süreli hedeflerin, ana politikaların hayata ne oranda geçeceğini öngörmeye çalışır. Burada işletmenin büyüklüğü, kurulduğu ülkenin siyasi yapısı, işletmenin pazardaki pasta payı vb. özellikler ön plana çıkar.
Kaynak: Milli Eğitim Web Sitesinde Yer Alan Açık Öğretim Lisesi “Girişimcilik 2 (Hazırlayan: Muhammet KIRKAYAK - Yaşar KÜŞÜM)” Ders Notlarından Derlenmiştir (Ziyaret Tarihi: 01/02/2010).

Sürelerine göre planlar nelerdir? konusu 5 kişinin oylarıyla 20,00% oranında beğenildi. Siz de Oylayın...
1 Puan 2 Puan 3 Puan 4 Puan 5 Puan 6 Puan 7 Puan 8 Puan 9 Puan 10 Puan

Girişimcilik Konusunda Diğer Başlıklar

Kötü kaliteye yol açan unsurlar nelerdir?
Konum yerinin seçimi nedir?
Standart nedir?
Müteşebbis yetiştirmede eğitim nasıl olmalıdır?
Para akış tahmininin işletmeye sağladığı faydalar nelerdir?
Müteşebbis yetiştirmede sermaye yetersizliği nedir?
Ekonomide kamunun ağırlıklı olmasının müteşebbis yetiştirme üzerine etkisi nedir?
Bir işletmenin para akışı süreci nasıl olur?
İşletme nedir?
Kuruluş yeri etmenleri nelerdir?

İstediğinizi bulamadınız mı? Sitede Aramayı deneyin...
Google Yükleniyor...

Etiket Bulutu
kuranı kerim kaç yılda tamamlandı nedir, periyod ne demektir nedir, toplumumuzu birleştiren temel değerler nelerdir nedir, lös ne demektir nedir, termin plan nedir, yaşama ve komütasyon tablosu nedir, fizik manyetizma sağ el kuralı nedir, demirdöküm e2 ariza kodlari nedir, ust karsit ne demek nedir, edelputz ne demek nedir, "kök neden" nedir, isinma şekilleri nedir, rom viski likör nedir, işletmelerde kurmay yetki nedir, si·gorta raportörü nedi·r·r nedir,

Bu Konuda Fikriniz mi Var? kalem

*Yorum Ekleme Kuralları

UfukArt Web Hosting & Yazılım