Fizik

Editör: | Tarih: | Yorum Yok | Hit: 4.462 | Lisan: Translate to English Übersetzen auf Deutsch Traduire en français traducir al español

Kaç çeşit hareket vardır?

Yazı Boyutu:
Kaç çeşit hareket vardır?

Hareketler yörüngelerine göre, doğrusal ve eğrisel hareket olmak üzere ikiye ayrılır. Örnek olarak, bir uçak pervanesinin dönmesindeki dairesel hareket, bir topun havadaki parabolik hareketi, uyduların uzaydaki hareketi eğrisel hareketlerdir. Ayrıca hareketler, hareket bağıntılarına s=f(t) göre de, bağıntı eğer t'ye göre birinci dereceden ise düzgün hareket ve bağıntı eğer t'ye göre lineer bir fonksiyon değilse değişen hareket veya ivmeli hareket olmak üzere ikiye ayrılırlar. Örnek olarak hareket bağıntısı t'ye göre ikinci dereceden ise hareke düzgün değişen doğrusal hareket adını alır.
Kaynak: İsimsiz, “Bölüm I.2. Dinamik-Kinematik - Tek Boyutta Hareket”, sciart.karaelmas.edu.tr, Erişim Tarihi: 09/04/2011.

Kaç çeşit hareket vardır? konusu 28 kişinin oylarıyla 42,86% oranında beğenildi. Siz de Oylayın...
1 Puan 2 Puan 3 Puan 4 Puan 5 Puan 6 Puan 7 Puan 8 Puan 9 Puan 10 Puan

Fizik Konusunda Diğer Başlıklar

Kuru pil
Nükleer reaktörler nedir?
Nükleer santral sökülmesi teknolojisi mevcut mudur ve maliyeti nedir?
W. K. Heisenberg ve belirsizlik prensibi
Radyoaktif madde üreten tüketici ürünleri nelerdir?
Enerji için iki önemli nokta
Özellik nedir?
Grafik nedir?
Avrupa'da bazı reaktörlerin kapatıldığı ya da çalışmadığı ve dünyanın nükleerden vazgeçtiği söylenmektedir. Türkiye'de neden yapılıyor?
Doğal radyasyon seviyesinin büyüklüğünü belirleyen nedenler nelerdir?

İstediğinizi bulamadınız mı? Sitede Aramayı deneyin...
Google Yükleniyor...

Etiket Bulutu
laboratuvar kök sebep analizi nedir nedir, iktidar kaynağını nereden alıyor nedir, klima sigorta nedir, borç verilebilir fonlar piyasası nedir nedir, kuranı kerim kaç yılında indi nedir, sesin demirdeki hızı nedir, kuranı kerim kaç günde indirildi nedir, ticari sicil belgesi nedir nedir, ticari sterilite nedir, idealizm nedir felsefe nedir, ahiretin aşamaları kısaca bilgi nedir, bilgi nedir nedir, mantar kaya nedir nerede nasil olusur nedir, mukayeseli kesif ne zaman yapılır nedir, dalga birikim ve aşınım şekilleri tanımı nedir,

Bu Konuda Fikriniz mi Var? kalem

*Yorum Ekleme Kuralları

UBilişim Web Tasarım & Web Yazılım & Web Hosting Hizmetleri