Fizik

Editör: | Tarih: | Yorum Yok | Hit: 4.117 | Lisan: Translate to English Übersetzen auf Deutsch Traduire en français traducir al español

Kaç çeşit hareket vardır?

Yazı Boyutu:
Kaç çeşit hareket vardır?

Hareketler yörüngelerine göre, doğrusal ve eğrisel hareket olmak üzere ikiye ayrılır. Örnek olarak, bir uçak pervanesinin dönmesindeki dairesel hareket, bir topun havadaki parabolik hareketi, uyduların uzaydaki hareketi eğrisel hareketlerdir. Ayrıca hareketler, hareket bağıntılarına s=f(t) göre de, bağıntı eğer t'ye göre birinci dereceden ise düzgün hareket ve bağıntı eğer t'ye göre lineer bir fonksiyon değilse değişen hareket veya ivmeli hareket olmak üzere ikiye ayrılırlar. Örnek olarak hareket bağıntısı t'ye göre ikinci dereceden ise hareke düzgün değişen doğrusal hareket adını alır.
Kaynak: İsimsiz, “Bölüm I.2. Dinamik-Kinematik - Tek Boyutta Hareket”, sciart.karaelmas.edu.tr, Erişim Tarihi: 09/04/2011.

Kaç çeşit hareket vardır? konusu 28 kişinin oylarıyla 42,86% oranında beğenildi. Siz de Oylayın...
1 Puan 2 Puan 3 Puan 4 Puan 5 Puan 6 Puan 7 Puan 8 Puan 9 Puan 10 Puan

Fizik Konusunda Diğer Başlıklar

Grafik nedir?
Nükleer santrallerdeki "ikincil sistem" nedir?
Nükleer enerji ve nükleer enerji santralleri nedir?
Newton’un üçüncü hareket kanunu
X-ışınları ne şekilde üretilir?
Bir elemente bozunduğu zaman ne olmaktadır?
Avrupa'da bazı reaktörlerin kapatıldığı ya da çalışmadığı ve dünyanın nükleerden vazgeçtiği söylenmektedir. Türkiye'de neden yapılıyor?
SAR (Specific Absorption Rate) nedir?
Bir insan renkleri nasıl görebilir?
Bir kilogramın ağırlığı aslında ne kadardır?

İstediğinizi bulamadınız mı? Sitede Aramayı deneyin...
Google Yükleniyor...

Etiket Bulutu
19 mayıs anlam ve önemi nedir, fiesta map sensoru temizliği nedir, kabe hakemliği en özet bilgi nedir, kant rasyonel kozmoloji nedir, işletmenin işlevsel faaliyetleri nedir, kuranı-ı kerim kaç yılında inmiştir nedir, gerçeklik yargılarına nedir, aile bireyler ilişkileri nasıl olmalıdır nedir, eski sayılar nedir nasıl ya yazılır nedir, mülkiyetin gayri ayni hak tesisi ne demektir nedir, trafikte şerit nedir nedir, sanat bilgi örnekleri nedir, iç kanama belirtileri kaç saatte belli olur nedir, son sistem elektroliz yöntemleri ile hidrojen üretimi nedir, ses hızı nasıl değişir nedir,

Bu Konuda Fikriniz mi Var? kalem

*Yorum Ekleme Kuralları

UfukArt Web Hosting & Yazılım