Fizik

Editör: | Tarih: | Yorum Yok | Hit: 4.398 | Lisan: Translate to English Übersetzen auf Deutsch Traduire en français traducir al español

Su dalgalarında kırılma

Yazı Boyutu:
Su dalgalarında kırılma

Bütün dalgalar ortam değiştirdiklerinde hızları değişir. Su dalgaları farklı ortamlarda farklı hızlarla yayılır. Su dalgalarında ortam değişikliği derinliğin değişmesi ile sağlanır. Suyun derinliği arttıkça dalganın hızı azalır. Su dalgaları derinlikleri farklı iki ortamın ara kesit yüzeyine paralel gelmiyorsa kırılma olayı gözlenir.
Kaynak: Milli Eğitim Web Sitesinde Yer Alan “Mesleki Açık Öğretim Lisesi “Fizik 7 (Hazırlayan: Ayhan Albay)” Ders Notlarından Derlenmiştir (Ziyaret Tarihi: 01/02/2010).

Su dalgalarında kırılma konusu 20 kişinin oylarıyla 35,00% oranında beğenildi. Siz de Oylayın...
1 Puan 2 Puan 3 Puan 4 Puan 5 Puan 6 Puan 7 Puan 8 Puan 9 Puan 10 Puan

Fizik Konusunda Diğer Başlıklar

Nükleer santral sökülmesi teknolojisi mevcut mudur ve maliyeti nedir?
W. K. Heisenberg ve belirsizlik prensibi
Kuru pil
Newton’un üçüncü hareket kanunu
Grafik nedir?
Avrupa'da bazı reaktörlerin kapatıldığı ya da çalışmadığı ve dünyanın nükleerden vazgeçtiği söylenmektedir. Türkiye'de neden yapılıyor?
Özellik nedir?
Nükleer reaktörler nedir?
Isı atılmayıp faydalı olarak nasıl kullanılır?
Enerji için iki önemli nokta

İstediğinizi bulamadınız mı? Sitede Aramayı deneyin...
Google Yükleniyor...

Etiket Bulutu
iso/iec 27000 nedir nedir, fotoğraf sunumlarında dikkat edilmesi gerekenler nedir, raki.likoru nedir, malzemenin sertliği ne demektir nedir, tarihi olayların en belirgin özellikleri nedir, hz.muhammed evliliği ve çocukları nedir, toyota elektirik şaması nedir, vücut geliştirmeyi kimler yapamaz nedir, ddt nedir nerde kullanilir nedir, volkan tüfü nedir, kar marjı ne demek nedir, akarsu nedir nedir, mikrodalgalar nerelerde kullanılır nedir, ermeni meselesi uluslar arası bir sorun haline geldi nedir, tıpta abortus imminens nedir nedir,

Bu Konuda Fikriniz mi Var? kalem

*Yorum Ekleme Kuralları

UBilişim Web Tasarım & Web Yazılım & Web Hosting Hizmetleri