Fizik

Editör: | Tarih: | Yorum Yok | Hit: 3.090 | Lisan: Translate to English Übersetzen auf Deutsch Traduire en français traducir al español

Elektromanyetik ışıma

Yazı Boyutu:
Elektromanyetik ışıma

Elektromanyetik ışımanın dalga boyları 1010 metre ile (elektrik dalgaları) 10-16 metre (kozmik ışınlar) arasında değişir. Bundan dolayı, çok düşük elektromanyetik dalga frekansları ile çok yüksek kozmik ışınların frekansları arasında frekanslar değişme gösterirler. En yüksek frekanslı dalgalar, en büyük enerjiye sahiptirler.
Kaynak: Prof. M. Selami Kılıçkaya, Editör: Yrd. Doç. Dr. Ali Cemalcılar, “Temel Fizik”, T.C. Anadolu Üniversitesi Yayınları No: 674, Açıköğretim Fakültesi Yayınları No: 331, ISBN 975 - 492 - 348 – 5, 1996.

Elektromanyetik ışıma konusu 5 kişinin oylarıyla 20,00% oranında beğenildi. Siz de Oylayın...
1 Puan 2 Puan 3 Puan 4 Puan 5 Puan 6 Puan 7 Puan 8 Puan 9 Puan 10 Puan

Fizik Konusunda Diğer Başlıklar

Nükleer santral sökülmesi teknolojisi mevcut mudur ve maliyeti nedir?
W. K. Heisenberg ve belirsizlik prensibi
Kuru pil
Newton’un üçüncü hareket kanunu
Grafik nedir?
Avrupa'da bazı reaktörlerin kapatıldığı ya da çalışmadığı ve dünyanın nükleerden vazgeçtiği söylenmektedir. Türkiye'de neden yapılıyor?
Özellik nedir?
Isı atılmayıp faydalı olarak nasıl kullanılır?
Kara delikler ne kadar kara?
Nükleer reaktörler nedir?

İstediğinizi bulamadınız mı? Sitede Aramayı deneyin...
Google Yükleniyor...

Etiket Bulutu
klimada soğuk ayarı hangi işaret nedir, vinterizasyon işlemi nedir, eğitim süreci nasıldır nedir, atomun kütle numarası nedir nedir, klima kumanda soğuk işareti nedir, root cause ne demek nedir, kur'an kaç yilda inmiştir nedir, görünür ışık nerde kullanılır nedir, algısal değişmezlik: biçim renk değişmezliği nedir, neden eğitim psikolojisi nedir, kasık tendon doktoru nedir, shçek ile ilgili yazı nedir, insani konu edinen bilimler hangileridir nedir, kurani kerim kac yilda inmistirr nedir, sunum yapacak kişide hangi özellikler bulunmalıdır. nedir,

Bu Konuda Fikriniz mi Var? kalem

*Yorum Ekleme Kuralları

UBilişim Web Tasarım & Web Yazılım & Web Hosting Hizmetleri