Fizik

Editör: | Tarih: | Yorum Yok | Hit: 2.877 | Lisan: Translate to English Übersetzen auf Deutsch Traduire en français traducir al español

Elektromanyetik ışıma

Yazı Boyutu:
Elektromanyetik ışıma

Elektromanyetik ışımanın dalga boyları 1010 metre ile (elektrik dalgaları) 10-16 metre (kozmik ışınlar) arasında değişir. Bundan dolayı, çok düşük elektromanyetik dalga frekansları ile çok yüksek kozmik ışınların frekansları arasında frekanslar değişme gösterirler. En yüksek frekanslı dalgalar, en büyük enerjiye sahiptirler.
Kaynak: Prof. M. Selami Kılıçkaya, Editör: Yrd. Doç. Dr. Ali Cemalcılar, “Temel Fizik”, T.C. Anadolu Üniversitesi Yayınları No: 674, Açıköğretim Fakültesi Yayınları No: 331, ISBN 975 - 492 - 348 – 5, 1996.

Elektromanyetik ışıma konusu 5 kişinin oylarıyla 20,00% oranında beğenildi. Siz de Oylayın...
1 Puan 2 Puan 3 Puan 4 Puan 5 Puan 6 Puan 7 Puan 8 Puan 9 Puan 10 Puan

Fizik Konusunda Diğer Başlıklar

Grafik nedir?
Newton’un üçüncü hareket kanunu
Bir elemente bozunduğu zaman ne olmaktadır?
Avrupa'da bazı reaktörlerin kapatıldığı ya da çalışmadığı ve dünyanın nükleerden vazgeçtiği söylenmektedir. Türkiye'de neden yapılıyor?
Nükleer santrallerdeki "ikincil sistem" nedir?
SAR (Specific Absorption Rate) nedir?
Nükleer enerji ve nükleer enerji santralleri nedir?
X-ışınları ne şekilde üretilir?
Bir kilogramın ağırlığı aslında ne kadardır?
Nükleer bir santralin ömrü ne kadardır?

İstediğinizi bulamadınız mı? Sitede Aramayı deneyin...
Google Yükleniyor...

Etiket Bulutu
islam medeniyetlerinde yer alan kurumlarından biri degildir nedir, irtidat nedir nedir, merkez şube ayirimi nedir, boyuna dalga nedir nedir, thomas hobbes a gore devlet nedir, birikinti konisi nerelerde oluşur nedir, eski türklerde turan taktiği nedir nedir, davranışsal amaç nedir, nazardan nasil korunulut nedir, boyuna dalga nedır nedir, kurmay kime denir nedir, beyaz peynir protein oranı nedir, gaz kelebeği konum sensörü arızası nedir, istanbulun yerel yönetim birimleri nedir, emülsiyon ve süspansiyon nedir nedir,

Bu Konuda Fikriniz mi Var? kalem

*Yorum Ekleme Kuralları

UfukArt Web Hosting & Yazılım