Fizik

Editör: | Tarih: | Yorum Yok | Hit: 3.099 | Lisan: Translate to English Übersetzen auf Deutsch Traduire en français traducir al español

Elektromanyetik ışıma

Yazı Boyutu:
Elektromanyetik ışıma

Elektromanyetik ışımanın dalga boyları 1010 metre ile (elektrik dalgaları) 10-16 metre (kozmik ışınlar) arasında değişir. Bundan dolayı, çok düşük elektromanyetik dalga frekansları ile çok yüksek kozmik ışınların frekansları arasında frekanslar değişme gösterirler. En yüksek frekanslı dalgalar, en büyük enerjiye sahiptirler.
Kaynak: Prof. M. Selami Kılıçkaya, Editör: Yrd. Doç. Dr. Ali Cemalcılar, “Temel Fizik”, T.C. Anadolu Üniversitesi Yayınları No: 674, Açıköğretim Fakültesi Yayınları No: 331, ISBN 975 - 492 - 348 – 5, 1996.

Elektromanyetik ışıma konusu 5 kişinin oylarıyla 20,00% oranında beğenildi. Siz de Oylayın...
1 Puan 2 Puan 3 Puan 4 Puan 5 Puan 6 Puan 7 Puan 8 Puan 9 Puan 10 Puan

Fizik Konusunda Diğer Başlıklar

Kuru pil
Nükleer reaktörler nedir?
Nükleer santral sökülmesi teknolojisi mevcut mudur ve maliyeti nedir?
W. K. Heisenberg ve belirsizlik prensibi
Radyoaktif madde üreten tüketici ürünleri nelerdir?
Avrupa'da bazı reaktörlerin kapatıldığı ya da çalışmadığı ve dünyanın nükleerden vazgeçtiği söylenmektedir. Türkiye'de neden yapılıyor?
Newton’un üçüncü hareket kanunu
Enerji için iki önemli nokta
Einstein’dan bir demet hayat dersi
Doğal radyasyon seviyesinin büyüklüğünü belirleyen nedenler nelerdir?

İstediğinizi bulamadınız mı? Sitede Aramayı deneyin...
Google Yükleniyor...

Etiket Bulutu
bankız nedir, hukuk yargısal ictihatlar nelerdir nedir, heyelan nedir, hamiline senet düzenlenebilir mi nedir, cumhurbaşkanının seçilme koşulları ve görevleri nedir, klımada soğuk işareti nedir, intracerebral hemorrhage nedir nedir, kendisine sayfa inen peygamberler nedir, hizmet yönünden yerinden yönetim kuruluşları hangileridir nedir, arabaya hangi taraftan inilir ve binilir nedir, mi·zaç  nedir psikolojii nedir, map sensörünün krokisi nedir, emevi devletinin yıkılmasının sebepleri nedir, otolarda mekatronik nedir nedir, kurani kerim kaç senede inmiþtir nedir,

Bu Konuda Fikriniz mi Var? kalem

*Yorum Ekleme Kuralları

UBilişim Web Tasarım & Web Yazılım & Web Hosting Hizmetleri