Fizik

Editör: | Tarih: | Yorum Yok | Hit: 1.770 | Lisan: Translate to English Übersetzen auf Deutsch Traduire en français traducir al español

Gözlem nedir?

Yazı Boyutu:
Gözlem nedir?

Gözlem fiziğin temelidir. Örneğin, gökyüzüne bakıyorsunuz. "Gökyüzü bulutludur" diyorsunuz. Bu ifade bir gözlemdir. Gözlem yapabilmek için özel gereçler sıkça kullanılırlar. Bunlar arasında bir cetvel, termometre ve mikroskop sayılabilir.
Kaynak: Prof. M. Selami Kılıçkaya, Editör: Yrd. Doç. Dr. Ali Cemalcılar, “Temel Fizik”, T.C. Anadolu Üniversitesi Yayınları No: 674, Açıköğretim Fakültesi Yayınları No: 331, ISBN 975 - 492 - 348 – 5, 1996.

Gözlem nedir? konusu 5 kişinin oylarıyla 20,00% oranında beğenildi. Siz de Oylayın...
1 Puan 2 Puan 3 Puan 4 Puan 5 Puan 6 Puan 7 Puan 8 Puan 9 Puan 10 Puan

Fizik Konusunda Diğer Başlıklar

Nükleer santral sökülmesi teknolojisi mevcut mudur ve maliyeti nedir?
W. K. Heisenberg ve belirsizlik prensibi
Kuru pil
Newton’un üçüncü hareket kanunu
Avrupa'da bazı reaktörlerin kapatıldığı ya da çalışmadığı ve dünyanın nükleerden vazgeçtiği söylenmektedir. Türkiye'de neden yapılıyor?
Özellik nedir?
Grafik nedir?
Nükleer reaktörler nedir?
Einstein’dan bir demet hayat dersi
Doğal radyasyon seviyesinin büyüklüğünü belirleyen nedenler nelerdir?

İstediğinizi bulamadınız mı? Sitede Aramayı deneyin...
Google Yükleniyor...

Etiket Bulutu
ısınma hareketlerinin kisişel için önemi ve yararları nelerdir   kısa ve öz nedir, fizik frekans nedir, fizikte titreşim nedir nedir, beled suresi kaç senesinde indi nedir, kaç çeşit toplantı vardır nedir, yağda cozunen vitaminleri özellikleri nedir, emlak mektubu nedir nedir, cografya antiklinal ve senklinal nedir, algılayıcı aktüatörler sınav soruları nedir, kuran kac yılda nedir, madde miktarı nedir nedir, kamyon nedir nedir, ektirasyon nedir, betonarme rampaların yapımı nedir, işletme yöneticisinin en üstü nedir,

Bu Konuda Fikriniz mi Var? kalem

*Yorum Ekleme Kuralları

UBilişim Web Tasarım & Web Yazılım & Web Hosting Hizmetleri