Fizik

Editör: | Tarih: | Yorum Yok | Hit: 1.656 | Lisan: Translate to English Übersetzen auf Deutsch Traduire en français traducir al español

Gözlem nedir?

Yazı Boyutu:
Gözlem nedir?

Gözlem fiziğin temelidir. Örneğin, gökyüzüne bakıyorsunuz. "Gökyüzü bulutludur" diyorsunuz. Bu ifade bir gözlemdir. Gözlem yapabilmek için özel gereçler sıkça kullanılırlar. Bunlar arasında bir cetvel, termometre ve mikroskop sayılabilir.
Kaynak: Prof. M. Selami Kılıçkaya, Editör: Yrd. Doç. Dr. Ali Cemalcılar, “Temel Fizik”, T.C. Anadolu Üniversitesi Yayınları No: 674, Açıköğretim Fakültesi Yayınları No: 331, ISBN 975 - 492 - 348 – 5, 1996.

Gözlem nedir? konusu 5 kişinin oylarıyla 20,00% oranında beğenildi. Siz de Oylayın...
1 Puan 2 Puan 3 Puan 4 Puan 5 Puan 6 Puan 7 Puan 8 Puan 9 Puan 10 Puan

Fizik Konusunda Diğer Başlıklar

Grafik nedir?
Nükleer santrallerdeki "ikincil sistem" nedir?
Bir insan renkleri nasıl görebilir?
SAR (Specific Absorption Rate) nedir?
Nükleer enerji ve nükleer enerji santralleri nedir?
Kuru pil
Newton’un üçüncü hareket kanunu
X-ışınları ne şekilde üretilir?
Bir elemente bozunduğu zaman ne olmaktadır?
Avrupa'da bazı reaktörlerin kapatıldığı ya da çalışmadığı ve dünyanın nükleerden vazgeçtiği söylenmektedir. Türkiye'de neden yapılıyor?

İstediğinizi bulamadınız mı? Sitede Aramayı deneyin...
Google Yükleniyor...

Etiket Bulutu
kumanda kar sembolü nedir, şirket yöneticisinin görevleri nedir, bizansla ilk siyasi ilişki nedir, mülkiyetin gayri ayni hak tesisi ne demektir nedir, örnek ütopyalar nedir, anne karnında olan bebeğe katkı veren yiyecekler nedir, başbakan kimler arasından seçilir nedir, yağış rejimi nedir, coğrafyada tafoni nedir nedir, oyun olarak sanat nedir, propan gazı özellikleri nedir, psıko nevroz nedır nedir, elektriğin güvenli kullanımı için nelere dikkat etmeliyiz kısa nedir, formal iletişim yöntemleri nedir, kalite politikası quality policy nedir nedir,

Bu Konuda Fikriniz mi Var? kalem

*Yorum Ekleme Kuralları

UfukArt Web Hosting & Yazılım