Fizik

Editör: | Tarih: | Yorum Yok | Hit: 3.161 | Lisan: Translate to English Übersetzen auf Deutsch Traduire en français traducir al español

Otomatik sigorta nedir?

Yazı Boyutu:
Otomatik sigorta nedir?

Elektrik akımının manyetik etkisi ile çalışır. Çok yüksek akım gereken hassas devrelerde kullanılır. Sigortadan geçen akım belli bir üst sınırı geçtiği an sigortanın düğmesi atarak akımı keser. Aşırı akım geçişi ortadan kaldırıldığında sigortanın düğmesine (şalterine) basılırsa sigorta tekrar devreye sokulur.
Kaynak: Milli Eğitim Web Sitesinde Yer Alan “Mesleki Açık Öğretim Lisesi “Fizik 5 (Hazırlayan: Fazlı Erol - Süleyman Kırmızıoğlu)” Ders Notlarından Derlenmiştir (Ziyaret Tarihi: 01/02/2010).

Otomatik sigorta nedir? konusu 7 kişinin oylarıyla 57,14% oranında beğenildi. Siz de Oylayın...
1 Puan 2 Puan 3 Puan 4 Puan 5 Puan 6 Puan 7 Puan 8 Puan 9 Puan 10 Puan

Fizik Konusunda Diğer Başlıklar

Kuru pil
Nükleer reaktörler nedir?
Nükleer santral sökülmesi teknolojisi mevcut mudur ve maliyeti nedir?
W. K. Heisenberg ve belirsizlik prensibi
Radyoaktif madde üreten tüketici ürünleri nelerdir?
Avrupa'da bazı reaktörlerin kapatıldığı ya da çalışmadığı ve dünyanın nükleerden vazgeçtiği söylenmektedir. Türkiye'de neden yapılıyor?
Özellik nedir?
Newton’un üçüncü hareket kanunu
Enerji için iki önemli nokta
Einstein’dan bir demet hayat dersi

İstediğinizi bulamadınız mı? Sitede Aramayı deneyin...
Google Yükleniyor...

Etiket Bulutu
gıda endüstrisinde kullanılan dezenfektanlar ile ilgili bildiri nedir, ingiltereye özel eğitim için nelazım nedir, cumhurbaşkanları nasıl seçilir ve görevleri nedir, sosyal hizmetler ve çoçuk esirgeme kurumu vikipedi nedir, kuranı kerim ne zaman indirilmeye başladı nedir, felsefede sorumluluk nedir nedir, kut nedır nedir, iki nokta arasındaki potansiyel fark neyle ölçülür nedir, ortalama ivme nedir nedir, karboksilli asit nedir nedir, potansiyel farka nedenir nedir, hastanelerin özellıklerı ve amaçları nedir, kişilik oluşumunda en etkili olan hangisidir nedir, cumhurbaşkanının yokluğunda kim vekalet eder nedir, elektrik sigorta nedir nedir,

Bu Konuda Fikriniz mi Var? kalem

*Yorum Ekleme Kuralları

UBilişim Web Tasarım & Web Yazılım & Web Hosting Hizmetleri