Fizik

Editör: | Tarih: | Yorum Yok | Hit: 6.712 | Lisan: Translate to English Übersetzen auf Deutsch Traduire en français traducir al español

Mekanik nedir?

Yazı Boyutu:
Mekanik nedir?

Mekanik, cisimlerin hareketini, harekete neden olan etkileri ve cisimlerin denge durumlarını inceler. Mekanik; statik, kinematik ve dinamik olmak üzere üç kısma ayrılır. Statik, cisimlerin denge durumlarını; kinematik, kuvveti katmadan cisimlerin hareketini; dinamik ise hareketi değiştiren etkenleri inceleyen fizik bölümüdür.
Kaynak: Milli Eğitim Web Sitesinde Yer Alan “Mesleki Açık Öğretim Lisesi “Fizik 3 (Hazırlayan: Süleyman KIRMIZIOĞLU)” Ders Notlarından Derlenmiştir (Ziyaret Tarihi: 01/02/2010).

Mekanik nedir? konusu 27 kişinin oylarıyla 44,44% oranında beğenildi. Siz de Oylayın...
1 Puan 2 Puan 3 Puan 4 Puan 5 Puan 6 Puan 7 Puan 8 Puan 9 Puan 10 Puan

Fizik Konusunda Diğer Başlıklar

Kuru pil
Nükleer reaktörler nedir?
Nükleer santral sökülmesi teknolojisi mevcut mudur ve maliyeti nedir?
W. K. Heisenberg ve belirsizlik prensibi
Radyoaktif madde üreten tüketici ürünleri nelerdir?
Avrupa'da bazı reaktörlerin kapatıldığı ya da çalışmadığı ve dünyanın nükleerden vazgeçtiği söylenmektedir. Türkiye'de neden yapılıyor?
Newton’un üçüncü hareket kanunu
Enerji için iki önemli nokta
Einstein’dan bir demet hayat dersi
Doğal radyasyon seviyesinin büyüklüğünü belirleyen nedenler nelerdir?

İstediğinizi bulamadınız mı? Sitede Aramayı deneyin...
Google Yükleniyor...

Etiket Bulutu
pastırma nasıl saklanır nedir, hz.muhammede kuran kaç yaşında nedir, uygurdevletikurulacakmı nedir, potansiyel fark ned,r nedir, dev kazani nedir, dalga paketi  nedir nedir, koruyucu sağlık hizmeti nedir, sosyometri  fabrikada nedir, il özel idaresi genel sekreter görevleri nedir, kütle nasıl korunur nedir, anyonun isareti nedir, derin dondurucuda mantı ömrü nedir, ticari mustahzar ne demek nedir, hz peygamber islamı yaymak için ne gibi çalışmalar yapmıştır nedir, emniyet kemerinin kullanmanın önemi nelerdir nedir,

Bu Konuda Fikriniz mi Var? kalem

*Yorum Ekleme Kuralları

UBilişim Web Tasarım & Web Yazılım & Web Hosting Hizmetleri