Bilişim

Editör: | Tarih: | 2 yorum | Hit: 18.925 | Lisan: Translate to English Übersetzen auf Deutsch Traduire en français traducir al español

Bilişim teknolojisinin önemi

Yazı Boyutu:
Bilişim teknolojisinin önemi

Bilişim teknolojisi günlük insan yaşamının bütünleşik bir parçasıdır. Bilgi önemli bir işletme ve insan kaynağı olarak kabul edilirken, bu bilgiyi saklayan, işleyen ve iletişimini sağlayan da teknolojidir. İnsanlar bilişim teknolojisindeki gelişmelerden etkilenirler. Büyük ve küçük ölçekli işletmelerde işlerin yönetilmesi ve stratejilerin geliştirilmesinde kullanılan veri işleme, ofis otomasyonu, iletişim ve diğer elektro­nik teknolojide çok büyük değişimler olmaktadır. Geliştirilen yeni bilişim teknoloji­leri ile yöneticiler daha doğru kararlar vermekte ve zamanlarının büyük kısmını sa­yılara harcamak yerine onların yorumuna ayırabilmektedir.
Bütün dünyada teknolojinin gelişmesi ile birlikte eğitim alanındaki çalışma koşul­ları da değişmektedir. Eğiticiler bilgi teknolojisinin getirdiği avantajlardan en iyi şe­kilde yararlanmak istemektedirler. Eğitim alanındaki en son yenilikler bilişim tek­nolojisi ile daha kolay izlenerek uygulanabilmektedir. Yeni eğitim yöntemlerine, değişik yaklaşımlara ve eğitim ile ilgili farklı araştırma sonuçları gibi bilgilere daha kolay ulaşılabilmektedir.
Kaynak: Prof. Dr. Yaşar HOŞCAN, Prof. Dr. Şefik YAŞAR, Yrd. Doç. Dr. C.Hakan KAĞNICIOĞLU, Doç. Dr. Ferhan ODABAŞI, Yrd. Doç. Dr. Ayşen Gürcan NAMLU, Öğr. Grv. M. Emin MUTLU, Hüryaşa ASLAN, İsmail KAYMAK; Editör: Prof. Dr. Yaşar HOŞCAN; “Bilgisayar”, Bölüm: Bilişim Teknolojisi (Yazar Yrd. Doç. Dr. C. Hakan KAĞNICIOĞLU); T.C. ANADOLU ÜNİVERSİTESİ YAYINLARI NO: 1059, AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ YAYINLARI NO: 582, 1998.

Bilişim teknolojisinin önemi konusu 159 kişinin oylarıyla 35,22% oranında beğenildi. Siz de Oylayın...
1 Puan 2 Puan 3 Puan 4 Puan 5 Puan 6 Puan 7 Puan 8 Puan 9 Puan 10 Puan

Bilişim Konusunda Diğer Başlıklar

GSM (Global System for Mobile Communication) nedir?
TCP nedir?
Kullanım öncesi gereklilikler nelerdir?
Çoklu ortam bilgisayarlarının klasik bilgisayarlara göre ne gibi üstünlükleri vardır?
R&TTE Direktifine uygunlukta temel gerekler nelerdir?
e-Devlet kapısındaki adres bilgilerinizde hata var ise ne yapılmalıdır?
Sayısal kütüphane ne tür kolaylıklar getirecek?
GPS (Global Positioning System) nedir?
Bellek nedir?
CD-ROM nedir?

İstediğinizi bulamadınız mı? Sitede Aramayı deneyin...
Google Yükleniyor...

Etiket Bulutu
röleve  nedir nedir, divanı inşanın görevleri nedir, element nedir nedir, dolaylı doğrulama nedir, ampÝrÝk tedavÝ nedir, muallak  hasar nedir, kuranı kerim kac yılında indirilmiştir nedir, olgusal önerme nedir nedir, sarkit nedir kısaca nedir, sander düzlüklerinin oluşmasına neden olan nedir, minibüs otopark ölçüleri nedir, radyasyon nedir, yargi organı nedir nedir, anayasa hukuku nedir ? nedir, karar defterleri nasıl incelirim nedir,

  1. Yorumcu avatar misafir
    misafir yorumladı;

    çok kötü olmuş tek kelimeyle iğrenç !!!

  1. Yorumcu avatar misafir
    misafir yorumladı;

    herkes tek kelimeyle  mükemmel der.ben de tek kelime ile  İĞRENÇ diyorum.

Bu Konuda Fikriniz mi Var? kalem

*Yorum Ekleme Kuralları

UBilişim Web Tasarım & Web Yazılım & Web Hosting Hizmetleri