Bilişim

Editör: | Tarih: | 1 yorum | Hit: 16.469 | Lisan: Translate to English Übersetzen auf Deutsch Traduire en français traducir al español

Bilişim teknolojisinin önemi

Yazı Boyutu:
Bilişim teknolojisinin önemi

Bilişim teknolojisi günlük insan yaşamının bütünleşik bir parçasıdır. Bilgi önemli bir işletme ve insan kaynağı olarak kabul edilirken, bu bilgiyi saklayan, işleyen ve iletişimini sağlayan da teknolojidir. İnsanlar bilişim teknolojisindeki gelişmelerden etkilenirler. Büyük ve küçük ölçekli işletmelerde işlerin yönetilmesi ve stratejilerin geliştirilmesinde kullanılan veri işleme, ofis otomasyonu, iletişim ve diğer elektro­nik teknolojide çok büyük değişimler olmaktadır. Geliştirilen yeni bilişim teknoloji­leri ile yöneticiler daha doğru kararlar vermekte ve zamanlarının büyük kısmını sa­yılara harcamak yerine onların yorumuna ayırabilmektedir.
Bütün dünyada teknolojinin gelişmesi ile birlikte eğitim alanındaki çalışma koşul­ları da değişmektedir. Eğiticiler bilgi teknolojisinin getirdiği avantajlardan en iyi şe­kilde yararlanmak istemektedirler. Eğitim alanındaki en son yenilikler bilişim tek­nolojisi ile daha kolay izlenerek uygulanabilmektedir. Yeni eğitim yöntemlerine, değişik yaklaşımlara ve eğitim ile ilgili farklı araştırma sonuçları gibi bilgilere daha kolay ulaşılabilmektedir.
Kaynak: Prof. Dr. Yaşar HOŞCAN, Prof. Dr. Şefik YAŞAR, Yrd. Doç. Dr. C.Hakan KAĞNICIOĞLU, Doç. Dr. Ferhan ODABAŞI, Yrd. Doç. Dr. Ayşen Gürcan NAMLU, Öğr. Grv. M. Emin MUTLU, Hüryaşa ASLAN, İsmail KAYMAK; Editör: Prof. Dr. Yaşar HOŞCAN; “Bilgisayar”, Bölüm: Bilişim Teknolojisi (Yazar Yrd. Doç. Dr. C. Hakan KAĞNICIOĞLU); T.C. ANADOLU ÜNİVERSİTESİ YAYINLARI NO: 1059, AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ YAYINLARI NO: 582, 1998.

Bilişim teknolojisinin önemi konusu 143 kişinin oylarıyla 32,87% oranında beğenildi. Siz de Oylayın...
1 Puan 2 Puan 3 Puan 4 Puan 5 Puan 6 Puan 7 Puan 8 Puan 9 Puan 10 Puan

Bilişim Konusunda Diğer Başlıklar

e-Devletin kapısının yönetilmesi ve işletilmesi kimin sorumluluğundadır?
Elektronik imza sertifikaları kimlik doğrulama amaçlı kullanılabilir mi?
GSM (Global System for Mobile Communication) nedir?
CD-ROM nedir?
Cache memory nedir?
http nedir?
Elektronik hizmetlerden faydalanmak için ücret ödeyecek miyim?
Bilgi güvenliği yönetiminin ilk standardize edilmesi çalışması
Elektronik imzanın uygulama alanları nerelerdir?
Mobil imzayı nereden alabilirim?

İstediğinizi bulamadınız mı? Sitede Aramayı deneyin...
Google Yükleniyor...

Etiket Bulutu
ikili devlet anlayışı nedir nedir, barkan nasıl oluşur nedir, meyvedeki şeker oranları nedir, hint seferinin en önemli sonuçları nelerdir nedir, peygamberimizin dini yayma şekli nasıldır nedir, özel eğitimde yaygınlık nedir, özel amaçlı taşıt nedir nedir, haçlı seferlerini sebeplerinin ana başlıklarını yazınız nedir, sarkıt dikit sütunun kısaca tanımı nedir, batıni fikirleri nedir, öz sermaye tanım nedir, kuran peygamberimize kaç yılları arasında indirilmiştir nedir, cendix klima e3 nedir, ticar,i sicil no ne demek nedir, işletmede organizasyon nedir nedir,

  1. Yorumcu avatar misafir
    misafir yorumladı;

    çok kötü olmuş tek kelimeyle iğrenç !!!

Bu Konuda Fikriniz mi Var? kalem

*Yorum Ekleme Kuralları

UfukArt Web Hosting & Yazılım